Daylight Robbery photography documents bricked-up windows across London
۰۵
تیر

Daylight Robbery،پنجره های خشتی در لندن

Daylight Robbery،پنجره های خشتی در لندن

عکاسی از Daylight Robbery،پنجره های خشتی در لندن را مستند می کند. عکاس اندی بیلمن در حال نمایش یک مجموعه عکاسی در جشنواره معماری لندن است که پنجره های خشت و ناخوشایند خانه های سراسر پایتخت انگلستان را به تصویر می کشد. این مجموعه که Daylight Robbery نام دارد ، هدف آن اظهارنظر در مورد نقش مهمی است که هوا و نور طبیعی در معماری و رفاه دارند.

Daylight Robbery،پنجره های خشتی در لندن

از بیلمن دعوت شد تا به رسمیت شناختن ارتباط آن با موضوع مراقبت امسال ، آن را در Bermondsey Project Space برای جشنواره معماری لندن به نمایش بگذارد. در حالی که برخی از پنجره های آجدار ، که اغلب به عنوان پنجره های کور شناخته می شوند ، در Daylight Robbery گرفته شده اند تا تقارن تصویری ارائه دهند ، بسیاری از آنها ناشی از مالیات Window – مالیات بر املاک است که در سال ۱۶۹۶ معرفی شد و مالکان را بر اساس تعداد پنجره ها متهم کرد یک ساختمان داشت.

Daylight Robbery،پنجره های خشتی در لندن

Daylight Robbery،پنجره های خشتی در لندن

برای جلوگیری از پرداخت مالیات ، بسیاری از صاحبان خانه قبل و در حین پخش آن فضای پنجره های خود را پوشانده یا آجر زده اند. برخی از آنها هرگز کشف نشده و یا از آن زمان در فهرست قرار گرفته اند. بیلمن ساکن لندن گفت: “من به عنوان یک عکاس از محیط ساخته شده ، می خواستم تصاویر جذابی خلق کنم تا بتوانم داستانی ناگفته از آن گذشته را به زندگی ببخشم که می توانیم از امروز آموخته ها را بگیریم.”

Daylight Robbery،پنجره های خشتی در لندن

“هنگامی که جشنواره معماری لندن موضوع مراقبت خود را اعلام کرد ، این پروژه کاملاً متناسب با جشنواره بود و برای من روشن بود که می توانم بحث و گفتگو پیرامون رفاه را در فضاهایی که امروز ایجاد می کنم از طریق کار خود تشویق کنم.”

مالیات پنجره در آن زمان مورد انتقاد گسترده ای قرار گرفت و بعداً به دلیل تأثیر قابل توجه آن بر سلامتی و تأثیر نامتناسب آن بر فقرا ، لغو شد. خانواده های فقیرتر اغلب مستاجر ساختمان های بزرگ اجاره ای بودند که متعلق به صاحبخانه بود و پنجره های آنها را مسدود می کرد یا هزینه اضافی را برای اجاره در نظر می گرفت.

Daylight Robbery photography documents bricked-up windows across London

بیلمن گفت که “بسیاری از موارد موازی با دلایلی که امروز برای آنها می جنگیم” وجود دارد ، به ویژه با توجه به بیماری همه گیر ویروس کرونا ، که کشورها را مجبور به محاصره کرده و بسیاری از مردم را از تجمل فضای بیرونی خارج کرده است. به همین ترتیب ، امید است که با سرقت از نور روز ، گفتمان درباره بی عدالتی اجتماعی دعوت شود و در عین حال اهمیت نور و هوا را در محیط ساخته شده ما نشان دهد.

وی توضیح داد: اگرچه نیاز به آفتاب و هوای آزاد در فضاهای ما پیش شرط اکثر فضاها است ، اما شرایطی که ما یک سال پیش در آن قرار گرفتیم این عناصر را دوباره به کانون توجه رساند. “وقتی فقط به یک پیاده روی یا ورزش در روز محدود می شدیم ، نشان داد که چقدر این موارد را مسلم دانسته ایم.”

Daylight Robbery photography documents bricked-up windows across London

بیلمن بیش از ۸۰ ساختمان را برای سرقت روز روشن ثبت کرده است ، اگرچه فقط ۱۶ مورد برجسته برای نمایشگاهی که از ۲۲ ژوئن تا ۲۶ ژوئن ۲۰۲۱ برگزار می شود ، انتخاب شده است. او اکنون امیدوار است که اسناد را فراتر از لندن و سراسر انگلیس گسترش دهد و به جلب توجه به محیط روزمره ما که “اغلب نادیده گرفته می شوند” کمک کند.

بیلمن در پایان گفت: “تقارن بین قدردانی از زیبایی بصری این پنجره های خشتی نادیده گرفته شده و در عین حال نحوه روایت ماجرای نامطلوب مردم در اثر سرقت از نور طبیعی من را مجذوب خود می کند.”

“ایجاد عکاسی که باعث می شود برای کاوش در این دو مضمون متضاد لحظه ای به فراتر از سطح نگاه کنید ، همان چیزی است که امیدوارم بینندگان از آن استفاده کنند. دوست دارم بینندگان لحظه ای بیشتر برای مشاهده محیط اطراف خود اختصاص دهند. این می تواند داستان های جذاب را کشف کند”