۲۹
مهر

یک مسیر پیاده روی موج دار روی ساختمان

یک مسیر پیاده روی موج دار روی ساختمان

شرکت پاورهاوس یک مسیر پیاده روی موج دار روی ساختمان قرار داده است. استودیوی معماری پاورهاوس یک ساختمان پذیرایی ایجاد کرده است که دارای یک مسیر پیاده روی دایره ای است و این بخشی از توسعه در چنگدو چین است. سازه های زیر مسیر پیاده روی به عنوان یک غرفه فروش و بلوک پذیرش برای ساخت جدید شهر Unis Chip در منطقه جدید تیانفو در چنگدو ، که در قسمت جنوبی شهر در دست ساخت است ، عمل می کنند. شرکت Powerhouse این دو سازه را با یک راهروی پشت بام قرمز روشن به نام Loop of Wisdom ( حلقه موج دار) بهم متصل کرده است که برای استفاده بیشتر از  یک ساختمان مستقل طراحی شده است.

یک مسیر پیاده روی موج دار روی ساختمان

Nanne de Ru ، بنیانگذار استودیو ، توضیح داد: “در حالی که موزه ها و مراکز پذیرایی دیدنی و جذاب در چین بسیار رایج است ، ما می خواستیم نمادی بسازیم که مردم واقعاً بتوانند آن را کشف و از آن استفاده کنند.” این ساختمانها در یک تپه خفیف ساخته شده اند ، و زمین متغیر از مسیر دایره ای به طول ۶۹۸ متر خبر می دهد که برای تشکیل سقفهای دو سازه بالا می رود.

استیجن کمپه ، شریک شرکت پاورهاوس ، گفت: “ما می خواستیم با چشم انداز کار کنیم تا آن را نادیده بگیریم ، بنابراین از آن برای ایجاد فرم زیبا و لطیف استفاده کردیم.” وی ادامه داد: “این ساختمان کاملاً بافتی است ، حتی اگر اولین ساختمانی باشد که در این محله جدید چنگدو ایجاد شده است.”

یک مسیر پیاده روی موج دار

یک مسیر پیاده روی موج دار روی ساختمان

“طراحی آن مکمل چشم انداز طبیعی اطراف است و فرم لطیف آن مردم را دعوت می کند تا به آنجا بیایند و در زمینه ها و محیط اطراف کاوش کنند.” در حالی که ساختمانها با کاشیهای آلومینیومی پوشانده شده اند ، مسیر پیاده روی از آسفالت لاستیک ساخته شده است تا بتوان از مسیر برای دوندگان و همچنین واکرها استفاده کرد. استودیوی معماری امیدوار است که این بدان معنا باشد که این ساختمان توسط ساکنان فراتر از زندگی خود به عنوان یک ساختمان پذیرایی مورد استفاده قرار خواهد گرفت.

Loop of Wisdom walking trail

 walking trail

Loop of Wisdom walking trail

کمپ توضیح داد: “حلقه خرد نشان می دهد که چگونه چشم انداز می تواند بر یک ساختمان تأثیر بگذارد و چگونه می توان از طرح پارامتریک برای دستیابی به سادگی و ظرافت در یک ساختار بسیار پیچیده استفاده کرد.” وی افزود: “علاوه بر این ، طراحی ما در شکل دادن به یک ساختمان نمادین منحصر به فرد است تا در آینده بتواند به راحتی مورد استفاده قرار گیرد.”

در داخل این دو ساختمان ، پنجره هایی با ارتفاع کامل در فضاهای نمایشگاهی و اداری نصب شده اند تا از پارک اطراف بتوانند مناظر داشته باشند. فضاهای داخلی بتونی با سقف های چوبی تکمیل شده اند. علاوه بر طراحی ساختمان پذیرایی ، شرکت پاورهاوس به عنوان مشاور طراحی برای توسعه گسترده تر پروژه شامل مسکونی ، بلوک های اداری ، مراکز خرید و مدارس عمل کرده است. پس از تکمیل توسعه ، بلوک پذیرایی به یک کتابخانه و مرکز ورزشی برای مدرسه ای که برای سایت مجاور ساختمان در نظر گرفته شده است تبدیل می شود.

حلقه موج دار روی ساختمان

حلقه موج دار