Pilgrim's House is a timber-clad hostel in the Basque countryside
۳۰
خرداد

یک خوابگاه چوبی پوشیده در حومه باسک

یک خوابگاه چوبی پوشیده در حومه باسک

خانه مسافران یک خوابگاه چوبی پوشیده در حومه باسک است. ملافه های چوبی عمودی در اطراف این خوابگاه Passivhaus پیچیده شده اند که توسط استودیوی معماری Blancodelprim طراحی شده است تا مسافران را در مسیر معروف Santiago de Compostela جای دهد. معماران Ignacio Ibarretxe Pariente و Iñaki del Prim برای طراحی ساختمان توسط شورای شهرداری Zegama – شهری واقع در دره رودخانه Oria مأمور شدند. زگاما در مسیر Camino de Santiago واقع شده است که به انگلیسی Way of St James شناخته می شود و از قرون وسطی یک مسیر مهم زیارتی مسیحیان بوده است.

یک خوابگاه چوبی پوشیده در حومه باسک

این هاستل برای اسکان حداکثر ۱۲ زائر در دو خوابگاه ساده که در دو طبقه در انتهای بلندتر ساختمان قرار گرفته اند ، طراحی شده است. این بلوک در ورودی پارک طبیعی Aizkorri-Aratz قرار داشت و در نظر گرفته شده است که یک غرفه دروازه ای را تشکیل دهد که از بازدیدکنندگان این پارک استقبال می کند.

خلاصه ای از مدیریت شهری این شهر دو معیار خاص را که ساختمان خوابگاه برای تحقق آنها ضروری است ، مشخص کرد. معماران گفتند: “این ساختمان باید به عنوان ضمانت تعهد شورای شهر به پایداری و کیفیت سرمایه گذاری های شهرداری Passivhaus تأیید شود.” “همچنین ، هاستل قرار بود در زمینی در کنار موزه چوب محلی واقع شود ، بنابراین باید با چوب کاج رادیاتا با منبع محلی ساخته می شد.”

یک خوابگاه چوبی پوشیده در حومه باسک

استودیوی مستقر در پامپلونا ، Blancodelprim ، متخصص ساخت ساختمانهایی است که از معیارهای کم انرژی لازم برای صدور گواهینامه Passivhaus برخوردار هستند. از سال ۲۰۰۵ ، این روش متمرکز بر استفاده از سازه های چوبی و سیستم های چارچوبی برای ساختمانهای آن بوده است ، و این کار را برای پروژه خوابگاه مناسب کرده است.

معماران این خوابگاه را با استفاده از سازه ای پیش ساخته شامل صفحات چند لایه از الوار ساخته شده از چوب های تهیه شده در محل ، طراحی کردند. از چوب برای ایجاد روکش خارجی و همچنین برای زیرسازی ساختمان ، عایق بندی و اتمام داخلی استفاده شد.

این ساختمان با دقت در محل قرار گرفته تا فرصت ها را برای کنترل غیرفعال آب و هوا بهینه کند و از رسیدن مستقیم نور خورشید به فضای داخلی جلوگیری کند در حالی که به طرف شمال امکان تهویه خنک کننده در شب را می دهد. معماران توضیح دادند: “به لطف این موقعیت یابی و فشردگی ساختمان ، امکان چیدمان پنجره ها در جهت جنوب غربی وجود داشت ، هم در اندازه و هم در عمق ، به گونه ای که نیازی به سایه زنی خارجی نباشد.”

Pilgrim's House is a timber-clad hostel in the Basque countryside

“موقعیت مناسب لبه ثابت در جهت جنوب شرقی ، محافظت غیرفعال در برابر گرمای احتمالی در تابستان را تضمین می کند.” به طور داخلی ، هاستل دارای یک فضای باز و غذاخوری در مرکز خود است ، آشپزخانه مجاور و محل شستشو در یک انتهای آن قرار دارد. دو توالت در دو طرف آشپزخانه چیده شده اند.

در طرف مقابل فضای مرکزی از آشپزخانه ، دو خوابگاه مشترک با شش تخت دو طبقه در هر اتاق قرار دارد. خوابگاه فوقانی با استفاده از یک راه پله چوبی قابل دسترسی است که در امتداد دیواره پشتی امتداد دارد. یک پالت ساده از کاشی های کف تیره ، پانل های چوب و نئوپان در معرض زیبایی و استقبال و در عین حال کاربردی فضا می دهد.