Aluminium "wizard hat" tops New York library renovation by Mecanoo
۰۹
تیر

“کلاه جادوگر” آلومینیومی در راس کتابخانه نیویورک

“کلاه جادوگر” آلومینیومی در راس کتابخانه نیویورک

“کلاه جادوگر” آلومینیومی در راس کتابخانه نیویورک توسط Mecanoo قرار داده شده است. یک تاج آلومینیومی مجسمه ای در بالای کتابخانه بنیاد Stavros Niarchos نیویورک قرار دارد که توسط روش هلندی Mecanoo و شرکت آمریکایی Beyer Blinder Belle بازسازی شده است. کتابخانه استیل و گرانیت که قبلاً کتابخانه Mid-Manhattan نامیده می شد مربوط به سال ۱۹۱۴ است و به عنوان یک فروشگاه بزرگ ساخته شده است. ساختار اصلی آن حفظ شده و نوسازی یک کتابخانه سه طبقه “عمودی” ، امکانات تجاری و یک باغ و کافه پشت بام را که در دسترس عموم است ، معرفی می کند.

"کلاه جادوگر" آلومینیومی در راس کتابخانه نیویورک

تجهیزات مکانیکی کتابخانه بنیاد Stavros Niarchos (SNFL) اکنون توسط یک سازه آلومینیومی آبی رنگ مخفی شده است که برای انعکاس سقف های مانسارد پوشیده شده از مس در ساختمانهای هنرهای زیبای همسایه پنهان شده است.

فرانسیس هوبن ، شریک مکانو ، گفت: “SNFL یک نیروگاه خرد است.” “حضور خیابانی آن درام و جادو را به منهتن می آورد ، که به وضوح با کلاه جادوگر خود بیان می شود.”

"کلاه جادوگر" آلومینیومی در راس کتابخانه نیویورک

SNFL اولین مرحله از نوسازی پردیس میدتاون کتابخانه عمومی نیویورک است – که برای آن Mecanoo و Beyer Blinder Belle در سال ۲۰۱۵ منصوب شدند. این پروژه همچنین شاهد بازسازی ساختمان Stephen A. Schwarzman (SASB) مقابل دو شرکت خواهد بود.

"کلاه جادوگر" آلومینیومی در راس کتابخانه نیویورک

در SNFL ، Mecanoo طراحی را به عهده گرفت در حالی که Beyer Blinder Belle در حفظ و نگهداری تاریخی و همچنین به عنوان معمار ضبط و طراحی گرافیک محیط زیست فعالیت کرد. هدف از این رویکرد بهبود ارتباط بین SNFL و SASB بود.

با ورود از خیابان پنجم ، سایبان تیرهای چوبی بازدیدکنندگان را از طریق یک خیابان داخلی به سمت منطقه خوش آمدید هدایت می کند.

"کلاه جادوگر" آلومینیومی در راس کتابخانه نیویورک

در حالی که امکانات مختلف کتابخانه اساساً در هشت طبقه آن تقسیم شده است ، یک سری حرکات قصد دارد فضاها و سطوح مختلف را باز کرده و به صورت بصری به هم پیوند دهد. هووبن گفت: “تنظیمات عمودی برنامه های SNFL باعث بهبود تجربه کاربر و سفر یادگیری می شود.”

در سطح طبقه همکف ، بالکن نیم طبقه ، آسانسورها و پله ها در جنوب پلان قرار دارند ، در حالی که در شمال یک برش در طبقه به کتابخانه کودکان و مرکز نوجوانان چشم انداز می دهد. رسانه ها و اتاق های مطالعه در این مناطق که از طریق یک پلکان اختصاصی به آن دسترسی پیدا کرده اند ، توسط تصویرگر مستقر در بروکلین ، ملیندا بک ، با نقاشی های دیواری تزئین شده اند. یک پنجره داخلی نمای دستگاه مرتب سازی کتاب SNFL را نشان می دهد.

Aluminium "wizard hat" tops New York library renovation by Mecanoo

در انتهای شرقی ساختمان ، اسکلت فلزی اصلی برای ایجاد اتاق طولانی بریده شده است – یک دهلیز بلند و نازک سه طبقه که مناطق مطالعه را از یک طرف و کتابهای دیگر را ذخیره می کند. دیدگاه ها به این سطح توسط پنجره ها برای رهگذران قاب گرفته می شود. نواحی قرائت در اطراف میزها و نیمکت های سفارشی به طول ۶۶ فوت (۲۰ متر) سازمان یافته اند و توسط قاب فولادی اصلی پشتیبانی می شوند. این سقف دارای آثار هنری انتزاعی از حیال پوزنتی است.

در طبقه پنجم و ششم مرکز تجارت و مرکز آموزش Pasculano قرار دارند. طبقه هفتم جدیدی در سطح سقف ساختمان اصلی اضافه شده است. در آن یک مرکز کنفرانس ۲۶۸ نفری با سقف چوبی ساخته شده است. پنجره های بزرگ به یک تراس بام عمومی با شکل L و یک کافه داخلی نگاه می کنند و منظره چشمگیری از Midtown را ارائه می دهند.

Aluminium "wizard hat" tops New York library renovation by Mecanoo