۰۱
دی

کارخانه تقطیر ویسکی سنگی در چین

کارخانه تقطیر ویسکی سنگی در چین

Neri&Hu کارخانه تقطیر ویسکی سنگی در چین را برای Pernod Ricard تکمیل کرد. Mount Emei پس‌زمینه این کارخانه بزرگ ویسکی را تشکیل می‌دهد که استودیوی شانگهای Neri&Hu آن را در استان سیچوان چین تکمیل کرده است. این کارخانه تقطیر با نام شان-شوی، که به معنای آب کوه است، زمینی به وسعت ۱۳ هکتار را اشغال می کند که توسط کوه ها و یک نهر پیچ در پیچ احاطه شده است. Shan-Shui توسط Neri&Hu طراحی شد تا اولین کارخانه تقطیر چینی برند ویسکی Pernod Ricard را در خود جای دهد.

کارخانه تقطیر ویسکی سنگی در چین

به گفته این استودیو، طراحی آن محیط روستایی خود را تجلیل می کند و نشان دهنده “مفهوم چینی از دوگانگی عناصر طبیعی است که دنیایی را که ما در آن زندگی می کنیم” تشکیل می دهند. Neri&Hu گفت: «در حالی که شان [کوه] نشان دهنده قدرت و ماندگاری است، شویی [آب] بیانگر سیالیت و دگرگونی است؛ آنها دو نیروی متضاد و در عین حال مکمل یکدیگر هستند».

کارخانه تقطیر ویسکی سنگی در چین

“در روح این فلسفه، موقعیت پیشنهاد این است که ژستی را درک کنیم که قدرت آن در فروتنی و سادگی آن نهفته است، با احترام عمیق آن به طبیعت.”

امکانات شان شوی شامل مناطق تولید ویسکی است که در سه ساختمان طولانی در ضلع شمالی سایت قرار دارند.

کارخانه تقطیر ویسکی سنگی در چین

این ساختمان‌ها که در شیب طبیعی زمین قرار گرفته‌اند، به موازات یکدیگر قرار گرفته‌اند و سقف‌های شیب‌دار به تدریج نزولی دارند. سقف‌های آن‌ها با کاشی‌های سفالی اصلاح‌شده پوشانده شده‌اند، که ساختار بتنی را به عنوان تفسیری مدرن از معماری بومی چینی در نظر گرفته‌اند.

کارخانه تقطیر ویسکی سنگی در چین

دیوارهای ساختمان‌ها با سنگ‌هایی پوشیده شده‌اند که از تخته سنگ‌هایی که در حین تسطیح سایت از زمین استخراج شده‌اند، پوشیده شده‌اند. این کارخانه تقطیر همچنین دارای دو ساختمان با تجربه بازدیدکنندگان است – یکی دایره ای و دیگری مربعی شکل.

به گفته Neri&Hu، این طرح‌ها به فلسفه چینی اشاره می‌کنند که در آن دایره و مربع به ترتیب نماد آسمان و زمین هستند.

Neri&Hu completes stone-clad whisky distillery in China for Pernod Ricard

ساختمان گرد، که تا حدی در زمین غوطه ور است، شامل پنج اتاق چشمه ایی زیرزمینی در اطراف یک حیاط گنبدی شکل با آبشار است. در بالای زمین، این ساختمان شبیه مجسمه ای متشکل از سه حلقه آجری متحدالمرکز است که به عنوان سکویی برای بازدیدکنندگان برای لذت بردن از منظره پانوراما از سایت عمل می کند.

Neri&Hu completes stone-clad whisky distillery in China for Pernod Ricard

ساختمان مربعی، که شامل یک رستوران و بار است، در دو طرف دارای طاقچه‌هایی است – یکی از آنها بر روی ساحل نهر شناور است. Neri&Hu فضای ناهارخوری را در اطراف لبه‌های ساختمان سازماندهی کرد، در حالی که یک حیاط روباز در مرکز آن برای قاب کوه Emei طراحی شده است.

بتن و سنگ مصالح غالبی هستند که در سراسر سایت به منظور یکسان سازی بصری ساختمان ها استفاده می شوند. مواد برجسته شامل چوب و مس است که به تجهیزات مورد استفاده در تولید ویسکی مانند چلیک های بلوط کهنه و دیگ های تقطیر مسی اشاره می کند.