۲۰
آذر

طراحی مثلث تور توسط Herzog & de Meuron

طراحی مثلث تور توسط Herzog & de Meuron

طراحی مثلث تور توسط Herzog & de Meuron در پاریس شروع به ساخت می کند. آسمان خراش Tour Triangle که توسط استودیوی سوئیسی Herzog & de Meuron طراحی شده بود، سرانجام پس از ۱۵ سال ساخت در پاریس، در میان آخرین تلاش منتقدان ساختمان برای متوقف کردن آن، ساخت و ساز را آغاز کرد. توسعه‌دهنده Unibail-Rodamco-Westfield (URW) در این ماه قرارداد مشارکتی با بازوی سرمایه‌گذاری شرکت چندملیتی بیمه فرانسوی AXA منعقد کرد و برای تمام هزینه‌های ۶۷۰ میلیون یورویی پروژه حمایت مالی کرد.

طراحی مثلث تور توسط Herzog & de Meuron

اکنون انتظار می‌رود که کارهای ساختمانی اولیه در مثلث تور ۱۸۰ متری تا پایان سال آغاز شود و در سال ۲۰۲۶ تکمیل شود – ۱۲ سال دیرتر از برنامه‌ریزی اولیه. مثلث بزرگ‌ترین آسمان‌خراشی است که از سال ۱۹۷۳ در خط افق مرکز پاریس ظاهر می‌شود. این ساختمان که برای خیابان ارنست-رنان برنامه‌ریزی شده است، دارای دفاتر، مرکز کنفرانس، مغازه‌ها، رستوران‌ها و هتل خواهد بود.

طراحی مثلث تور توسط Herzog & de Meuron

به گزارش روزنامه فرانسوی Ouest-France، فیلیپ گوژون، شهردار منطقه ۱۵ که مثلث در آن قرار خواهد گرفت، قول داده بود از شورای شهر درخواست کند تا توسعه را به تعویق بیندازد. Goujon استدلال کرده است که این ساختمان دیگر به نیازهای مشاغل در پی همه گیری Covid-19 مرتبط نیست.

Herzog & de Meuron's Tour Triangle set to begin construction in Paris

در همین حال، Le Parisien ماه گذشته فاش کرد که دفتر دادستان مالی ملی فرانسه تحقیقاتی را در مورد ادعاهای طرفداری از سوی دفتر شهردار پاریس نسبت به Viparis، شرکتی که سایت مثلث تور را مدیریت می کند و یکی از شرکت های تابعه URW و پاریس Ile است، آغاز کرده است. – اتاق بازرگانی و صنعت دو فرانس.

این تحقیقات می‌تواند پروژه را بیشتر به تأخیر بیاندازد، پروژه‌ای که URW قبلاً امیدوار بود به موقع برای المپیک ۲۰۲۴ پاریس آماده شود.

شرکت معماری Herzog & de Meuron برای اولین بار در سال ۲۰۰۶ کار بر روی Tour Triangle را آغاز کرد اما – با پیشنهادهایی برای ساختمان های بلند که در پاریس بسیار بحث برانگیز بود – این پروژه به دلیل یک سری برنامه ریزی طولانی و مبارزات قانونی به شدت به تعویق افتاد.

Herzog & de Meuron's Tour Triangle set to begin construction in Paris

این مثلث با ۴۲ طبقه با ۹۱۳۵۱ متر مربع مساحت، به سومین ساختمان بلند در محدوده شهر پاریس تبدیل می شود، تنها پس از تور مونپارناس و برج ایفل. ردپای ذوزنقه ای آن به این معنی است که از مرکز پاریس مثلث تور مانند یک برج نازک به نظر می رسد، اما از شرق و غرب، تمام عرض آن قابل مشاهده است.

Herzog & de Meuron می گویند این شکل که به شکل های مختلف با هرم لوور مقایسه شده است، یک تکه Toblerone و یک گوه بری است، برای به حداکثر رساندن زاویه دید برای کسانی که در داخل هستند و در عین حال اندازه سایه ایجاد شده بر روی ساختمان های همسایه را کاهش می دهد.