house
۰۶
آبان

طراحی سیستم مسکن پیش ساخته مدولار

طراحی سیستم مسکن پیش ساخته مدولار

شرکت موریس پلاس طراحی سیستم مسکن پیش ساخته مدولار را انجام داده. استودیوی لندن Morris + Company یک سیستم مسکن مدولار و پیش ساخته به نام MODU طراحی کرده است که هدف آن بازار آمریکای جنوبی است. استودیوی معماری طیف وسیعی از عناصر مدولار قابل انعطاف را طراحی کرده است که می تواند با ترکیب آنها خانه های مجرد یا کل بلوک های آپارتمانی ایجاد کند. “به دلیل طراحی و انعطاف پذیری ، این سیستم به طیف گسترده ای از خریداران اجازه می دهد تا ماژول ها را به منظور ایجاد طیف متنوعی از ساختمانها و انواع مختلف از پناهگاه های ساده تا تنظیمات پیچیده خانه ها از ۲۵ متر مربع به بالا ترکیب کنند.” جو موریس ، موسس شرکت موریس  را توضیح داد.

طراحی سیستم مسکن پیش ساخته مدولار

او گفت”مخلوط کردن حجم های مختلف مدولار فرصت فراوانی را برای ایجاد فضاهای منحصر به فرد فراهم می کند و طرح آنها گفتگوی داخلی / خارجی را بهم پیوسته ایجاد می کند ، و با نور طبیعی به هسته اصلی طراحی می رسد ، اطمینان حاصل می شود که خانه انعطاف پذیری لازم را برای استفاده در طول روز هفته یا فصول ،فراهم می کند ،  ”

سیستم MODU شامل ۱۵ ماژول است که می تواند با جمع آوری و مرتب سازی مجدد طیف گسترده ای از انواع مسکن را ایجاد کند که هر یک از یکدیگر متمایز هستند اما دارای یک هویت مشترک هستند.

طراحی سیستم مسکن پیش ساخته

موریس گفت: “هسته اصلی این پروژه تمایل به ایجاد یک مفهوم مدولار است که برای نیازهای صاحب خانه ” سازگار “و” انعطاف پذیر “باشد. “به جای” اعمال “قانون و نظم بر روی خرید عموم ، ما در حال” آزادی “هستیم. به این ترتیب ، ما می توانیم کارایی را افزایش دهیم ، هزینه ها را کاهش دهیم ، کیفیت را بهبود بخشیم ، زباله ها را حذف کنیم و قدرت و انتخاب خریدار را به طور گسترده افزایش دهیم.”

برای نشان دادن پیکربندی های بالقوه سیستم MODU ، شرکت موریس +  چهار نوع خانه را با استفاده از عناصر مدولار طراحی کرده است.

مسکن پیش ساخته مدولار

تصور می شود که اولی به نام DADU House مناسب برای سایت های کوچک و خریداران با بودجه محدود است. هر خانه شکل مشخصی با سقف شیب دار و سقف فانوس لعاب دار دارد و تنظیمات آن از ۱۸.۶ متر مربع تا ۸۶ متر مربع متغیر است.

Suburban House و Beach House هر دو واحد بیشتری را برای ایجاد خانه های بزرگتر ترکیب می کنند. هرکدام دارای سه بخش هستند ، خانه ساحلی در اطراف یک حیاط مرکزی مرتب شده است که می تواند حاوی استخر باشد و حجم های مبهوت  Suburban House یک حیاط خارجی و فضای پارک ایجاد می کند.

برخلاف سه طرح تکراری دیگر ، Stack House یک آپارتمان چند طبقه است.

modular prefabricated housing system

موریس امیدوار است که این طرح ها نشان دهد که می توان با استفاده از طرح های مدولار و تکنیک های پیش ساخته خانه های  متنوعی ایجاد کرد که می توانند نسبت به تکنیک های سنتی کارآمدتر و پایدارتر باشند. وی توضیح داد “همه ما از بحران های پیش روی بشریت – نیاز به دسترسی به خانه های با کیفیت بالا و با دوام برای جوامع پایدار – و کره زمین – انقراض گونه ها و فروپاشی اقلیمی جهانی – و اینکه صنایع ما مانند ساخت و ساز و مهندسی هر دو منبع بسیاری هستند ، و در واقع به دنبال مسیر دستیابی به راه حل های نوآورانه مشکلات هستیم.”

modular housing system

“به عنوان یک نتیجه ، و در حالی که به تنهایی راه حل این مسائل بسیار پیچیده نیست ، سیستم MODU اطلاعات و راهنمایی هایی را در مورد آنچه که ممکن است برای شکستن ناقص بودن سیستم های مسکن موجود  ارائه دهد ، در حالی که به نوبه خود این کار را به روشی انجام می دهد که باعث کاهش  اقدامات ساخت و ساز بیهوده ، غیرضروری و مضر می شود. ”

modular system