۲۲
آبان

بازسازی غرفه نمایشگاه جهانی در سیاتل

بازسازی غرفه نمایشگاه جهانی در سیاتل

بازسازی غرفه نمایشگاه جهانی در سیاتل توسظ Populous برای ایجاد Climate Pledge Arena. فتوولتائیک و یک سیستم جمع آوری آب باران در یک استادیوم هاکی در سیاتل که توسط شرکت معماری Populous طراحی شده است و به نام ابتکار Climate Pledge آمازون نامگذاری شده است. Climate Pledge Arena که در نزدیکی ناحیه مرکز شهر واقع شده است، در مرکز سیاتل واقع شده است – یک منطقه فرهنگی و سرگرمی به مساحت ۷۴ هکتار (۳۰ هکتار) که در اصل برای نمایشگاه جهانی سال ۱۹۶۲ ساخته شد. این همان جایی است که نماد Space Needle شهر قرار دارد.

بازسازی غرفه نمایشگاه جهانی در سیاتل

این پروژه مستلزم تعمیرات اساسی و گسترش یک عرصه موجود – پاویون ایالت واشنگتن، که بعدها به نام KeyArena شناخته شد، که توسط معمار مشهور پل تیری طراحی و برای نمایشگاه جهانی ساخته شد. این استادیوم احیا شده که در ماه اکتبر افتتاح شد، میزبان جدیدترین تیم لیگ ملی هاکی، سیاتل کراکن، همراه با تیم بسکتبال زنان سیاتل استورم است.

بازسازی غرفه نمایشگاه جهانی در سیاتل

این مکان ۱۷۰۰۰ نفری همچنین برای کنسرت ها و سایر رویدادهای بزرگ استفاده خواهد شد. این تاسیسات هفت سطحی ۷۴۰۰۰۰ فوت مربع (۶۸۷۴۸ متر مربع) را در بر می گیرد. Populous برای طراحی استادیوم توسط شهر سیاتل و توسعه دهنده Oak View Group مامور شد.

بازسازی غرفه نمایشگاه جهانی در سیاتل

آمازون حقوق نامگذاری را خریداری کرد و تصمیم گرفت نام این عرصه را بر اساس ابتکار Climate Pledge خرده‌فروشی که از شرکت‌ها می‌خواهد تا سال ۲۰۴۰ کربن خالص صفر کنند نامگذاری کند. در حالی که بسیاری از پروژه شامل ساخت و سازهای جدید بود، بخش های خاصی از ساختمان اصلی به دلیل وضعیت دیدنی باید حفظ می شد. این تیم ملزم به حفظ نماهای لعاب ساختمان و سقف هذلولی-پارابولوئید آن بود که از فلز درز ایستاده و یک تیر حلقه بتنی تشکیل شده است.

بازسازی غرفه نمایشگاه جهانی در سیاتل

این تیم گفت: “ساخت و ساز جدید مستلزم آن بود که سقف ۴۴ میلیون پوندی در بالای سایت معلق شود، در حالی که سالن جدید در زیر آن ساخته می شد.” امکانات اولیه تقریباً نصف مساحت میدان جدید بود. برای افزایش مقدار فوت مربع، تیم به سمت پایین گسترش یافت. بخش بزرگی از کاسه نشیمن در واقع زیر درجه است.

ویژگی‌های ویژه در محوطه بازسازی‌شده شامل یک دیوار نشیمن ۲۰۰ فوتی (۶۱ متری) و یک جفت تابلوی امتیاز دیجیتال است که بر روی زمین بازی آویزان شده‌اند.

Populous revamps World's Fair pavilion in Seattle to create Climate Pledge Arena

هر طبقه دارای یک رنگ مشخص است که از آبی روشن در سطح بالایی تا نارنجی کم رنگ در محوطه اصلی متغیر است. سوئیت ها و فضاهای غذاخوری توسط گروه راکول نیویورک طراحی شده اند و دارای مواد خاکی مانند بلوط هستند. معمار جیسون مک‌لنان، بنیان‌گذار موسسه بین‌المللی زندگی آینده مستقر در سیاتل، به عنوان مشاور پایداری برای این پروژه خدمت کرد و این عرصه دارای مجموعه‌ای از ویژگی‌های پایدار است.

Populous revamps World's Fair pavilion in Seattle to create Climate Pledge Arena

برق توسط یک آرایه خورشیدی در محل و خارج از محل، همراه با انرژی خریداری شده از سایر منابع تجدیدپذیر تامین می شود. اقدامات حفاظت از آب شامل یخ ساخته شده از آب باران جمع آوری شده است که در یک مخزن ۱۵۰۰۰ گالن ذخیره می شود. این سایت دارای ایستگاه های شارژ وسایل نقلیه الکتریکی و خدمات نوکر دوچرخه است. علاوه بر این، به شرکت کنندگان در ورزشگاه سواری رایگان در حمل و نقل عمومی ارائه می شود.

تقویت دسترسی عابران پیاده به میدان یکی از دغدغه های اصلی تیم بود. به نوبه خود، مرکز جدید توسط یک میدان بزرگ احاطه شده است که فضای سبز را در تمام طول سال در محوطه مرکز سیاتل فراهم می کند.

این تیم گفت: «این درختان یک تاج پوشش عظیم در محل نگهداری می‌کنند، به جذب کربن کمک می‌کنند و محله‌های اطراف را با محوطه وسیع مرکز سیاتل متصل می‌کنند».

مناظر بیرونی همچنین دارای ۶۷ درخت چنار برگی لندن است که برای نمایشگاه جهانی ۱۹۶۲ کاشته شده‌اند و دارای نام برجسته هستند. این تیم گفت: «این درختان یک تاج پوشش عظیم در محل نگهداری می‌کنند، به جذب کربن کمک می‌کنند و محله‌های اطراف را با محوطه وسیع مرکز سیاتل متصل می‌کنند».